»Imela je neizmerno moč, vendar je bila popolnoma zadovoljna, da se je sukala po kuhinji, vsem kuhala kavo in bila v vlogi babice. Gre za zelo drugačen odnos do moči – od moške, Netanjahujeve vrste moči do moči kuhinje Golde Meir.«
»Odnos do razmerja moči med revno pribežnico in privilegiranim belim moškim ostaja v svojem bistvu nenagovorjen, s čimer se kot ambivalenten izkaže tudi roman sam.«
»Življenje sva si organizirala drug mimo drugega. Imava drugačen urnik, delo, ritem, način hoje, način odpiranja vrat, tudi tistih na omaricah v kuhinji in hladilniku.«
»Če pride do nasilja, naj se poskušajo umakniti v prostor, kjer ni nevarnih predmetov, naj to ne bo kuhinja.«
»Prišli bodo v vašo kuhinjo, prerezali vam bodo vratove.«
»Rada bi prenovila svojo kuhinjo.«
»Nismo sovražni do ZDA, ki bi morale svojo sovražnost do nas končati tako, da svojo dobro voljo pokažejo v praksi.«
»Zgodovina je napisana iz pozicije moči, zato v sodobnosti ohranja obstoječe družbene odnose izkoriščanja.«
»V seriji se posebej posvečamo odnosu Jovanke Broz do takratnih zapletenih družbenopolitičnih okoliščin v Jugoslaviji in predvsem temu, kako se je znašla v občutljivi vlogi prve dame, vpletene v politična razmerja moči in konflikte med državnim vrhom, ki so sčasoma privedli do njenega oddaljevanja od Tita in izključevanja iz javnega življenja. Ukvarjamo se tudi z osebnim odnosom Jovanke in Tita – zakoncev, ki sta v 30 letih prehodila pot od nedvomne intime do odtujenosti.«
»Alternativa ureditvi, ki temelji na pravilih, je svet, v katerem zmaga moč in vse dobi zmagovalec. To bi bil veliko nasilnejši in nestabilnejši svet.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju